A- ja B-tyttöjen karsintoja tulevana viikonloppuna kotona

Nuorten SM-karsinnat jatkuvat tulevana viikonloppuna. Nyt karsitaan A- ja B-tyttöjen II-vaiheessa SM-sarjoihin sekä valtakunnalliseen 1.divariin.

Hongan A-tytöiltä mukana karsinnoissa kaksi joukkuetta, joista Tapiolan Honka I pelaa viikonloppuna F-lohkon karsintoja kotona Espoossa ja Tapiolan Honka II Nokialla.

Tapiolan Honka A-tyttöjen otteluohjelma viikonloppuna:

Lauantai24.9 klo 9.15Porvoon TarmoTapiolan Honka ISummahalli Tallink
Lauantai24.9 klo 16.30Tapiolan Honka ITurun RientoTapiolan urheiluhalli
Sunnuntai25.9 klo 11.30HNMKY WhiteTapiolan Honka ISummahalli Tallink
Sunnuntai25.9 klo 18.15Tapiolan Honka IRingsideSummahalli Tallink
Lauantai24.9 klo 12.00Tapiolan Honka IITorpan PojatNokian palloiluhalli
Lauantai24.9 klo 16.00BC NokiaTapiolan Honka IINokian palloiluhalli
Sunnuntai25.9 klo 10.00Tampereen Pyrintö IITapiolan Honka IINokian palloiluhalli
Sunnuntai25.9 klo 16.00Tapiolan Honka IIHelmi CapitalsNokian palloiluhalli

B-tytöissä molemmat joukkueet karsivat samassa lohkossa ja pelaavat ottelunsa Summahallilla.

Tapiolan Honka B-tyttöjen otteluohjelma viikonloppuna:

Lauantai24.9 klo 9.15Tapiolan Honka 1Tapiolan Honka 2Summahalli Dextra
Lauantai24.9 klo 13.30ToPoLaTapiolan Honka 1Summahalli Tallink
Lauantai24.9 klo 15.45Tapiolan Honka 2BC NokiaSummahalli Tallink
Sunnuntai25.9 klo 9.15Tapiolan Honka 1BC NokiaSummahalli Tallink
Sunnuntai25.9 klo 11.30ToPoLaTapiolan Honka 2Summahalli Dextra
Sunnuntai25.9 klo 13.45TuRiTapiolan Honka 1Summahalli Dextra
Sunnuntai25.9 klo 18.00Tapiolan Honka 2TuRiSummahalli Microsoft

C03-tytöt karsivat B-tyttöjen SM-sarjaan Tampereella, otteluohjelma alla.

Lauantai24.9 klo 10.00Honka 03Pyrintö RedTammelan koulu
Lauantai24.9 klo 14.00RaLuHonka 03Tammelan koulu
Sunnuntai25.9 klo 9.30Honka 03Lapuan KorikobratTammelan koulu
Sunnuntai25.9 klo 13.30RaLuHonka 03Tammelan koulu

Tervetuloa kannustamaan Hongan tyttöjä sankoin joukoin!

 

 

 

Comments are closed.

TAPIOLAN HONKA